DESIGNER IS A BULLSHIT JOB

Als ontwerpers willen we de wereld mooier en beter maken. De meesten van ons willen wereldverbeteraars zijn. Maar zijn we dat echt of maken we het alleen maar erger?

Designers gaat de wereld redden! Dat is het gevoel wat veel ontwerpers hebben. Maar helaas heeft design nog geen wereldprobleem kunnen opgelost, eerder verergerd. Hoe komt dat?

Xavier Lim (Honestly/ Lid van Hof van Cartesius) onderzoekt wat de invloed is van onze manier van ontwerpen op de wereld.

We gaan kijken naar de systemen waarbinnen we ontwerpen, naar de ideeën en principes waaruit we ontwerpen om te begrijpen waarom het ons niet lukt om de wereld beter te maken. Niet alleen beter voor de mens maar ook vooral voor onze omgeving, de natuur, want die gaat hard achteruit. 


Wat is er nodig om als ontwerper bij te dragen aan een sociale en duurzame wereld voor alles en iedereen.

Het kan zijn dat dit evenement door coronamaatregelen online plaatsvindt. Mocht dit het geval zijn, dan ontvangen deelnemers twee dagen van te voren een online link.

Met o.a. de volgende sprekers: Xavier Lim (Critical System Thinker & Designer)